Lapas karte
Presei

Latvijas studenšu korporāciju apvienība atzīmē 85.gadskārtu

Preses relīze

 Latvijas studenšu korporāciju apvienība jeb Studenšu prezidija konvents (S!P!K!) decembrī atzīmē organizācijas dibināšanas 85. gadadienu. Šo gadu laikā S!P!K! ir pārstāvējis un apvienojis visas Latvijā aktīvās studenšu korporācijas un regulējis to darbību, balstoties uz latviskiem, valstiskiem, nacionāliem un akadēmiskiem aspektiem. Jubilejas gadā studentes atskatās uz iepriekš paveikto un izvirza jaunus mērķus.

Šobrīd Latvijā aktīvi darbojas 12 studenšu korporācijas, kas visas ir arī S!P!K! locekles - Daugaviete, Gundega, Dzintra, Imeria, Selga, Gaujmaliete, Varavīksne, Sororitas Tatiana, Aurora, Spīdola, Zinta, Staburadze. Katrai no tām ir savi mērķi, uzdevumi un izaicinājumi, taču S!P!K! darbība vērsta uz kopīgu prioritāšu noteikšanu, lai veicinātu Latvijas valsts un sabiedrības attīstību.

Studenšu korporācijas ir akadēmiskas mūža organizācijas, kuras apvieno Latvijas augstskolu studentes, kas domā valstiski, izglīto tās par vērtīgām sabiedrības loceklēm, kā arī izkopj savās loceklēs goda un pienākuma izjūtu. Korporācijās darbojas dažādu profesiju pārstāves - mediķes, pedagoģes, psiholoģes, socioloģes, juristes, bioloģes, valodnieces, inženieres, ekonomistes, fiziķes, ķīmiķes, matemātiķes, teoloģes, vēsturnieces. Tās ir akadēmiski izglītotas dažāda vecuma sievietes un daudzas no tām jau ir sniegušas savu artavu Latvijas attīstībā.

Šobrīd Latvijā studenšu korporācijās kopumā darbojas 1065 locekles - sievietes, kas studē vai jau ieguvušas augstāko izglītību.

Katrai korporācijai ir savas simboliskas krāsas un devīzes, kas atspoguļo korporācijas būtību un pamatnostādnes.

Plašāk par SPK un studenšu korporācijām var uzzināt www.spk.lv.


Informāciju sagatavoja:
Vija Krone
SPK valdes sekretāre

 
Lietotājs
Parole

Noderīgas saites


 S!P!K! rekvizīti

Studenšu Prezidiju Konvents
Reģ.Nr. 40008046767
Juridiskā adrese:
Pulkveža Brieža iela 8-9,
Rīga LV-1010
Konta Nr Swedbankā:
LV11HABA0551015792195