Lapas karte
S!P!K! koris

Garīgais opuss „Sakrālais koncerts" 29. un 30. aprīlī

 Nacionālo bruņoto spēku (NBS) bigbends, Studenšu Prezidiju konventa koris un Prezidiju konventa vīru koris ielūdz uz Djūka Elingtona „Sakrālo koncertu":

  • 29. aprīlī koncertzālē „Ave Sol" (Citadeles ielā 7, Rīgā),
  • 30. aprīlī Liepājas baptistu Pāvila draudzes baznīcā (Kuršu iela 19, Liepājā).

29. aprīlis ir slavenā bigbenda mūzikas aizsācēja Djūka Elingtona dzimšanas diena, kurai par godu tiks atskaņots viņa opuss „Sakrālais koncerts". Savukārt 30. aprīlī pasaulē ar vērienu tiks svinēta Starptautiskā džeza diena, kas sasauksies arī ar daudziem koncertiem visā Latvijā. Šis koncerts ir NBS bigbenda un koru devums šai džeza mūzikai nozīmīgajā dienā.

Djūka Elingtona „Sakrālais koncerts" ir viens no trim garīgajiem koncertiem, kurus komponists uzrakstīja savas izcilās dzīves beigu posmā. Par šo koncertu viņš ir teicis: „Vissvarīgākais, ko savā dzīvē esmu paveicis". „Es jūtos kā kurjera zēns, kurš cenšas atnest ziņojumu cilvēkiem, nevis tiem, kas nekad nav dzirdējuši par Dievu, bet tiem, kuri ir sekojuši baznīcai."

Koncertu rīkošana ir turpinājums NBS bigbenda un pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda sadarbībai, kuras pirmsākumi radušies kopīgā vēlmē atjaunot Kalpaka balles nozīmīgumu un elegances pienesumu sabiedrībā, papildinot balles repertuāru ar atbilstošu deju mūzikas repertuāru. Šie koncerti ir apliecinājums daudzveidīgai un radošai studējošās jaunatnes un Bruņoto spēku personāla sadarbībai.

Turpinot Latvijas armijas tradīcijas, ieeja koncertos - bez maksas.

 

Koncertu atbalsta:

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija

Nacionālie bruņotie spēki

Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonds

Latvijas studentu korporāciju Prezidiju konvents


 
Lietotājs
Parole

Noderīgas saites


 S!P!K! rekvizīti

Studenšu Prezidiju Konvents
Reģ.Nr. 40008046767
Juridiskā adrese:
Pulkveža Brieža iela 8-9,
Rīga LV-1010
Konta Nr Swedbankā:
LV11HABA0551015792195