Lapas karte
Baltijas tautu komeršs

Mani iespaidi par Baltijas Tautu komeršu Getingenā (12-15.06.2008)

meit! Sendi Audriņa, s!k! Staburadze

 Šis bija otrais B!T!K!, kurā esmu pabijusi. Pirmais notika tepat Latvijā, un tas man ļoti patika, kā arī ir palika spilgtā atmiņā.

Šoreiz devāmies uz Vāciju. Arī šis B!T!K! manā atmiņā paliks tikai un vienīgi kā pozitīvs, jautrs, patiešām lielisks notikums un arī Piedzīvojums. Piedzīvojums - ar lielo burtu, jo mēs - astoņas staburadzes un viens livoniķis - rīta agrumā iesēdāmies busiņā un devāmies ceļā. Staburadzes varonīgi sēdās pie stūres un uz maiņām braši stūrēja no rīta gaismiņas līdz nakts melnumam cauri Polijai, kura, kā secinājām, ir visai bīstama un pārsteigumiem bagāta valsts. Jau pats ceļš gan uz Vāciju, gan no Vācijas, kad mums ceļā pievienojās busiņš ar varavīksnēm, vanēņiem, frāteriem un kuršiem bija pierādījums tam, ka šādās situācijās un pasākumos cilvēki viens otru labāk iepazīst un saliedējas. Mūsu konvents tam bija lielisks piemērs.

Iebraucot Vācijā un ierodoties Getingenā, mēs gan saskārāmies ar nepatīkamām sajūtām un mūsu ceļā uzkrātais entuziasms manāmi noplaka, jo organizatori nebija līdz galam noorganizējuši mums paredzētās apmešanās vietas. Ar šo problēmu saskārās vairāki konventi, taču mums paveicās un mūsu draugi - viesmīlīgie vanēņi piekrita mums izlīdzēt ar naktsmājām. Tāpēc mēs apmetāmies tajā pašā hostelī, kurā dzīvoja vanēņi. Kad pēc nepatīkamā starpgadījuma bijām atguvušās, ātri nācās gatavoties dāmu vakaram, kurš bija paredzēts jau tajā pašā vakarā. Jāteic, ka dāmu vakars bija jauks un labi organizēts. Mūs ļoti labi uzņēma mājīga restorāna telpās. Pasniegtās vakariņas bija ļoti gardas un arī atmosfēra patīkama.

Nākamajā rītā devāmies uz dievkalpojumu par godu B!T!K!. Pēc dievkalpojuma sekoja tradicionālais svētku gājiens un tad svētku akts. Pēc svētku akta un fotografēšanās mūs diemžēl atkal gaidīja ne visai patīkams notikums - mēs iekļuvām protesta akcijas pašā epicentrā, kura bija vērsta pret neofašistiem. Laikam gados jaunie demonstrācijas dalībnieki nebija informēti, kas mēs esam un kādā sakarā esam šeit pulcējušies. Vismaz mums palika tāds iespaids. Šo starpgadījumu neuztvēru saasināti, jo policijas operatīvā darbība un rīcība bija profesionāla un organizēta.

Pienākot vakaram gatavojāmies B!T!K! ballei. Arī balle bija labi organizēta, krāšņi tērpti viesi, mūzika. Balles telpas bija skaistas un vakars noritēja lieliski. Vakariņas arīdzan gardas, jo īpaši tās zemenes ar putukrējumu. Risinot sarunas pie galdiņiem, pamazām gatavojāmies dejām. Atskanot jau pirmajām dejas taktīm, cilvēki steidza dejot. Balles dalībnieki izrādījās ļoti aktīvi - dejas nenorima ne brīdi un, vakaram ritot savu gaitu, latviešu korporācijas pulcējās arvien kuplākā skaitā ap vienu kopīgu galdu, lai tautiešu sabiedrībā būtu lustīgāk. Vakars bija svinīgs, lielisks un krāšņiem iespaidiem bagāts. Protams, arī ballē neiztikt bez pārsteigumiem: pēc Gaudeamus nodziedāšanas pulksten 24:00 viesiem lika pa pāriem pulcēties zālē un sākt dejot polonēzi valša ritmā.

Otrā rītā devāmies uz atvadu brokastīm. Mielastu papildināja organizatoru sarūpētā mūzika. Tika dziedātas dziesmas un visi pamazām atvadījās līdz nākamās vasaras tikšanās reizei - 2009.gadam Tērbatā. Arī mums bija jāpošas ceļā mājup, brauciens nesa daudz jauku brīžu. Paldies, mūsu jaukajai kompānijai, jo labu draugu pulkā nepatikšanas un starpgadījumi ir lielisks iemesls, lai kopā pasmietos (protams, pēc zināma laiciņa).

 

 
Lietotājs
Parole

Noderīgas saites


 S!P!K! rekvizīti

Studenšu Prezidiju Konvents
Reģ.Nr. 40008046767
Juridiskā adrese:
Pulkveža Brieža iela 8-9,
Rīga LV-1010
Konta Nr Swedbankā:
LV11HABA0551015792195