Lapas karte
Presei

Latvijas studentu un studenšu korporāciju paziņojums par 18. februāra referendumu

 

Latvijas akadēmiskā sabiedrība, radošā inteliģence un daudzi citi aicina uz kopīgo vērtību sargāšanu - mūsu oponenti to sauc par „krusta karu".

Latvijas sabiedrība arvien noteiktāk un skaidrāk publiskajā telpā un sociālajos tīklos pauž savu nosodījumu nepieņemamajiem mēģinājumiem labot mūsu valsts konstitūciju. Viena pēc otras savus aicinājumus balsot PRET izmaiņām Satversmē izplata sabiedriskās organizācijas, kas ikdienā politiskajos procesos neiejaucas. Šie aicinājumi mudina cilvēkus neļauties provokācijām un demagoģijai.

Tajā pašā laikā Latvijas ienaidnieki krieviski rakstošos mēdijos sludina, ka Latvijas valstiskās identitātes stiprināšana ir "krusta karš pret krievu valodu"! Tiek apzināti maldināta sabiedrība deklarējot, ka gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju ir krievi, kuru intereses tiek ignorētas. Mēs uzskatām, ka tā ir apzināta vienas tautas kūdīšana pret otru, radot draudus nācijas mierīgai pastāvēšanai un etnisko kultūru kopšanai.

Latvija kopš tās dibināšanas ir bijusi bagāta ar savu multietnisko sabiedrību, kas spēj harmoniski pastāvēt un attīstīties, viena otru papildinot un balstoties uz kopīgām vērtībām - brīvu un demokrātisku, nacionālu valsti Latviju. Kā tāda tā tika dibināta, kā tādu mēs visi kopā pirms 20 gadiem to atjaunojām. Arī šobrīd Latvijā mīt ap 150 tautību pārstāvji: latvieši 59,5%, krievi 27,3%, baltkrievi 3,51%, ukraiņi 2,45%, poļi 2,29%, lietuvieši 1,31%, ebreji 0,43%, romi 0,38%, citi 2,84% (Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistra dati, 01.07.2011.).

Mēs visi Latvijas iedzīvotāji ar sajūsmu sekojam līdzi mūsu sportistu gaitām, uz sejas zīmējot sarkanbaltsarkanās svītras. Neviens tobrīd nejautā - kāda sportista tautība vai kādā valodā viņš runā. Puiši un meitenes nes Latvijas vārdu pasaulē un pasaule klausās Latvijas himnu latviešu valodā. Tā ir sirds piederība, kas mums ļauj lepoties ar Latvijas nācijas meitu un dēlu panākumiem! Mūs šajā sirds piederībā vieno latviešu valoda! Tā, kura ļauj tik daudzo tautību pārstāvjiem mūsu mazajā zemē vienam ar otru saprasties! Tieši tādēļ aicinām ikvienu, kas jūtas Latvijai piederīgs, celties un iet 18.februārī uz referendumu, un balsot PRET.

Balsot PRET Latvijas iedzīvotāju sanaidošanu!
Balsot PRET draudiem Latvijas valsts pastāvēšanai un nācijas attīstībai!
Balsot PRET izmaiņām Satversmē!

Latvijas Studentu korporāciju Prezidiju Konvents un Latvijas Studenšu Prezidiju Konvents apvieno 35 latviešu un krievu akadēmiskās mūža organizācijas ar kopīgām vērtībām - brīva un demokrātiska Latvija, Tēvzemes mīlestība, savas tautas, valodas un kultūras saglabāšana.

Papildu informācijai:
Raimonds Seņko
Tālr. 28341646
e-pasts: raimonds @ academica.lv
www.pk.lv
www.spk.lv

Paziņojuma teksts krievu valodā (RU)  Paziņojuma teksts krievu valodā (RU)

 
Lietotājs
Parole

Noderīgas saites


 S!P!K! rekvizīti

Studenšu Prezidiju Konvents
Reģ.Nr. 40008046767
Juridiskā adrese:
Pulkveža Brieža iela 8-9,
Rīga LV-1010
Konta Nr Swedbankā:
LV11HABA0551015792195