Lapas karte
S!P!K! koris

Studenšu prezidiju konventa kora vēsture

S!P!K! koris ir dibināts 1927.gada 28. oktobrī Rīgā, divus gadus pēc Prezidiju konventa vīru kora (P!K!V!K!) dibināšanas, un darbojās līdz 1940.gadam. Abu koru diriģents bija toreizējais Nacionālās operas kormeistars un pēc 1935.gada - operas kora diriģents Teodors Kalniņš.

S!P!K! koris (1929-30.ak.g.) ar diriģentu Teodoru Kalniņu (atsauce: music.lv)

S!P!K! koris bija pirmais akadēmiskais sieviešu koris Latvijā un tādēļ nācās saskarties ar repertuāra trūkumu latviešu valodā. Šī kora izveidošana pamudināja latviešu komponistus pievērties sieviešu kora mūzikas radīšanai, un daudzi komponisti (Jānis Cīrulis, Lūcija Garūta, Pēteris Barisons, Jānis Zālītis, Jēkabs Graubiņš, Helmers Pavasars u.c.) savus skaņdarbus veltīja tieši S!P!K! korim.

Tā kā Teodors Kalniņš bija arī operas kora diriģents, S!P!K! kora un P!K!V!K! locekļi papildināja operas kori, piedaloties izrādēs „Hamlets", „Kņazs Igors", „Sābas ķēniņiene", „Fausta bojā eja". Abi kori laika periodā no 1927. līdz 1940.gadam viesojušies Vācijā, Lietuvā un Igaunijā.

90.-to gadu sākumā līdz ar korporāciju darbības atjaunošanu Latvijā ar lielu aizrautību tika atjaunotas korporāciju tradīcijas un bija pirmais mēģinājums arī abu korporāciju koru - S!P!K! kora un P!K!V!K! darbības atjaunošanai. Lai gan korporantu atsaucība un ieinteresētība bija liela, šis mēģinājums nebija sekmīgs, un koru darbība notika tikai nepilnu gadu. Tomēr ideja saglabājās, līdz 1999.gadā savu darbību atsāka P!K!V!K!

S!P!K! koris savu darbību atsāka divus gadus vēlāk - 2001.gada 13.novembrī. Kora atjaunošanas idejas autore un tā pirmā diriģente bija fil! Vizma Maksiņa, korp! Spīdola t/l glob! kantu maģistre. Vizmas Maksiņas vadībā koris darbojās līdz 2002.gada vasarai. Šajā laikā notika pirmais S!P!K! kora koncerts neatkarīgajā Latvijā un pirmais S!P!K! kora un P!K!V!K! Pavasara koncerts Ave Sol koncertzālē. No 2002.gada rudens līdz 2004.gada pavasarim S!P!K! kora diriģēšanu uzņēmās Latvijas Mūzikas akadēmijas studente Anda Rimeika. Kopš 2004.gada rudens S!P!K! kori vada Dace Reinika. Daces Reinikas vadībā S!P!K! koris ir sniedzis koncertus gan Latvijā, gan viesojies ASV un Kanādā.

Kopš S!P!K! kora aktīvās darbības atjaunošanas vairāk kā 5 gadu garumā korp! Spīdola konventa dzīvoklis ir kļuvis par S!P!K! kora mājvietu.

S!P!K! koris darbojas ar S!P!K!, S!P!K!A!L! un kora dziedātāju materiālu atbalstu.

 
Lietotājs
Parole

Noderīgas saites


 S!P!K! rekvizīti

Studenšu Prezidiju Konvents
Reģ.Nr. 40008046767
Juridiskā adrese:
Pulkveža Brieža iela 8-9,
Rīga LV-1010
Konta Nr Swedbankā:
LV11HABA0551015792195