Lapas karte
Daugaviete

 

Dibināta: 1921. gada 6. novembrī Rīgā pie Latvijas Universitātes

Atjaunota: 1989. gada 27. novembrī Rīgā pie Latvijas Universitātes

Krāsas: violets-zaļš-zelts

Devīzes: Pars pro toto. Par taisnību,daiļumu un visu cēlu. Patentia vincit omnia.

Mājas lapa: www.daugaviete.lv


Dibināšana un pirmskara periods

Daugaviete ir pirmā Latvijā dibinātā studenšu korporācija, vienlaikus jaunajā Latvijas valstī tā ir arī pirmā sabiedriskā organizācija, kuras locekles ir tikai sievietes, tāpēc tās dibinātājām nākas sastapties ar asu sabiedrības reakciju, neizpratni un nosodījumu. Ir jāpierāda, ka latviešu sieviete spēj ne vien pildīt mājasmātes pienākumus, bet ieņemt arī atbildīgu stāvokli sabiedrībā. Daugavietes dibinātājas bija tikpat jaunas un nepazīstamas kā ideja, ko tās gribēja īstenot, tāpēc tobrīd ļoti nozīmīgs bija sabiedrībā atzītu cilvēku atbalsts.

Darbība trimdas gados

1941.gadā Daugaviete kopā ar visu latviešu tautu kļuva par traģisko laikmeta notikumu upuri – padomju okupācijas rezultātā Daugavietes darbība tika varmācīgi pārtraukta, notika nelikumīga korporācijas īpašuma nacionalizēšana. Vācu okupācijas laikā Daugaviete savu darbību turpināja nelikumīgi. 1942.gadā visas meitenes ieguva krāsas. Pēc izceļošanas daļa daugaviešu nonāca Vācijas bēgļu nometnēs, sākās Daugavietes dzīve trimdā. Darbību tā atjaunoja 1948.gada 30. maijā Pinnebergā.

Darbības atjaunošana Latvijā

Tikai 1989.gada 6. novembrī pienāca ilgi gaidītais brīdis, kad arī Latvijā Daugaviete var darboties atklāti - lai arī neskaidra, politiskā situācija tomēr ir cerīga. Daugavietes atjaunošanas sanāksme notiek Rīgā, klātesot 28 filistrēm un filistru kandidātēm. Tiek ievēlēts atjaunotnes prezidijs: seniore Ruta Šēnfelde, viceseniore Tamāra Cēbere, sekretāre Elizabete Medne, audzinātāja Ērika Leimane. 1989.gada 27. novembrī ar LU rektora Jura Zaķa piekrišanu Daugaviete oficiāli atsāk savu darbību.

 
Lietotājs
Parole

Noderīgas saites


 S!P!K! rekvizīti

Studenšu Prezidiju Konvents
Reģ.Nr. 40008046767
Juridiskā adrese:
Pulkveža Brieža iela 8-9,
Rīga LV-1010
Konta Nr Swedbankā:
LV11HABA0551015792195