Lapas karte
Latviešu studenšu korporācijas ārzemēs

Baltijas Universitātes dibināšana

1946.gadā Hamburgā tiek nodibināta Baltijas Universitāte, ko pēc pusgada pārcēla uz Pinnebergu. Universitātes dzīvei nostabilizējoties, latviešu studenti sāk rosīgi dibināt savas sabiedriskās organizācijas.

S!K! Daugaviete fil! Lūcija Bērziņa, atceroties korporāciju dibināšanu Pinnebergā, ir teikusi: „Es šķirstu Baltijas universitātes nedēļas izdevuma „Information Bulletin” sadzeltējušās lapas un nogrimstu atmiņās par tām tālajām, grūtajām dienām. Lasot par mūsu akadēmisko dzīvi toreiz, gribas to raksturot ar diviem vārdiem: grūtības un nedrošība. Universitāte, telpu trūkuma dēļ, spiesta noturēt lekcijas ēku bēniņos, pagraba telpās un līdzīgās vietās. Kurināmā stāvoklis pārlaistos ziemas mēnešos esot bijis kritisks, ir bijis stipri jāierobežo kurināmā patēriņš. Tas pats ar elektrību. Ikkatra studenta un mācībspēka nākotne bija nezināma un ar pagātni to saistīja tikai garīgas saites, materiālu saišu vairs nebija nekādu, nebija savas zemes, savas valsts, savas ģimenes, nekāda materiāla nodrošinājuma, bija tikai kailā dzīvība un tagadne – viena pelēka diena pēc otras. Tagad ir grūti saprotams, kā šai nedrošības atmosfērā varēja norisināties studenšu un studentu organizēšanās un jaunu korporāciju dibināšana. Tomēr jaunajai paaudzei bija nepieciešams garīgs līdzsvars, saites ar pagātni. Ja to nebūtu, zustu arī pēdējie dzīves balsti. Šīs garīgās, nacionālās saites vienoja studentus un studentes viņu organizācijās. Draudzība, kas apvienoja šos jaunos cilvēkus, deva piederības sajūtu vienādi domājošai ļaužu grupai.”

1947.gada martā pie Baltijas Universitātes darbību sāka s!k! Spīdola – pirmā latviešu studenšu korporācija trimdā, mēnesi vēlāk – s!k! Zinta. Pirmā garantē komānu pie s!k! Dzintra, otrā – pie s!k! Daugaviete. Jaunajām korporācijām Baltijas Universitātē bija sevišķi laba vide sevis veidošanai un augšanai korporāciju tradīcijās un latviski akadēmiskā garā, jo daudzi mācībspēki un vecāko kursu studenti bija korporanti. Veidojās arī aktīva sabiedriskā dzīve.

Studenšu korporāciju darbības Vācijā uzplaukums un noriets >>  

 
Lietotājs
Parole

Noderīgas saites


 S!P!K! rekvizīti

Studenšu Prezidiju Konvents
Reģ.Nr. 40008046767
Juridiskā adrese:
Pulkveža Brieža iela 8-9,
Rīga LV-1010
Konta Nr Swedbankā:
LV11HABA0551015792195