Lapas karte
Zinta

 

Dibināta: 1947.gada 21. aprīlī Pinnebergā pie Baltijas Universitātes

Iedibināta: 1992.gada 10. augustā Rīgā pie Latvijas Universitātes

Krāsas: zils-melns-zaļš

Devīze: Vitam impendere vero.

Kontakti: zinta.prezidijs @ gmail.com

Mājas lapawww.zintas.lv

Dibināšana Pinnebergā un simbolika

Studenšu korporācija Zinta dibināta 1947.gada 21. aprīlī pie Baltijas Universitātes Pinnebergā. Jau 1946.gada decembrī notika to latviešu studentu sanāksme, kas vēlējās pievienoties Latvijā dibinātām korporācijām. Tā kā šo korporāciju darbība Vācijā nebija atjaunota, radās doma par jaunu korporāciju dibināšanu. Pirmajos divos darbības gados tika likti Zintas idejiskie pamati ar vārda, krāsu un devīzes izvēli un tās formālā struktūra iestrādāta komānā.

Darbība pasaulē

Pēc Baltijas Universitātes slēgšanas zintas izklīda pa Eiropu, Ziemeļameriku un Austrāliju. Līdz ar to mainījās Zintas struktūra - centrālā konventa vietā darbojās kopu konventi, kuru darbību saskaņoja globālais prezidijs. Zintas bija nonākušas spēcīgā citu kultūru ietekmē, bija jāmācās saskaņot divu kultūru prasības viņu dzīvē. Bet nedaudz iedzīvojusies jaunajos apstākļos, Zinta atsāka uzņemt jaunas locekles, un tā ir centusies turpināt Baltijas Universitātē sākto darbu.

 

Darbības uzsākšana Latvijā

Intensīvs darba periods studenšu korporācijai Zinta sākās, kad tā nolēma uzsākt darbību Latvijā. Priekšdarbu veikšanai 1992.gada vasarā Rīgā ieradās trīs zintas no Austrālijas - fil!dib! Ausma Medne, fil! Tatjana Slaucītāja, fil! Anita Misiņa. Zintas darbība Latvijā sākās 1992.gada 10. augustā, kad tā uzņēma 47. coetu, kura audzinātājas ir fil!dib! Ausma Medne un fil! Brigita Veidis. 1992.gada 29. septembrī Zinta reģistrēta pie Latvijas Universitātes, un 1992.gadā 10. novembrī tā uzņemta Studenšu Prezidiju Konventā.

 
Lietotājs
Parole

Noderīgas saites


 S!P!K! rekvizīti

Studenšu Prezidiju Konvents
Reģ.Nr. 40008046767
Juridiskā adrese:
Pulkveža Brieža iela 8-9,
Rīga LV-1010
Konta Nr Swedbankā:
LV11HABA0551015792195