Lapas karte
Latviešu studenšu korporācijas ārzemēs

Studenšu korporāciju darbības Vācijā uzplaukums un noriets

Krietns skaits latviešu no Vācijas dienvidu apgabaliem studēja Minhenes Universitātē. Atsevišķām tautībām šajā universitātē bija studentu biedrības, no kurām viena no visaktīvākajām bija latviešu studentu biedrība, no kuras laika gaitā attīstījās viena studentu un viena studenšu korporācija - 1947.gada septembrī nodibinājās trešā latviešu studenšu korporācija trimdā – s!k! Staburadze, kas savu komānu garantēja pie s!k! Dzintra.

Palielinoties trimdas latviešu sabiedriskajām aktivitātēm, pieauga arī korporāciju līdzdalība un pienākumi. 1948.gada 27.augustā Eslingenā notika S!P!K! pirmā oficiālā sanāksme trimdā, tajā piedalījās 66 korporantes. 1949.gada 31. oktobrī trimdas S!P!K! uzņēma par loceklēm s!k! Spīdola, s!k! Zinta, tā paša gada 19. decembrī s!k! Staburadze.

1948.gada jūnijā Heidelbergā bija nodibinājusies ceturtā studenšu korporācija trimdā – Kaibala, vēlāk pārdēvēta par Kameni, kas garantēja komānu pie s!k! Daugaviete, taču jaunajās emigrācijas zemēs locekles bija ļoti izkaisītas un 1950.gadā Kamene darbību izbeidza.

Masveida bēgļu izceļošanas dēļ 1949.gadā tika likvidēta Baltijas Universitāte un apsīka arī S!P!K! darbība. Arī Minhenes latviešu studentu apvienība strauji saruka, jo daudzi aizceļoja uz citām amerikāņu zonas augstskolām. No tā cieta arī jaunizveidotās korporācijas. Līdz ar to arī Minhenes studentu organizācijas beidza darboties 1949.gada rudenī.

S!P!K! darbības periods Vācijā bija īss, tomēr šajā laikā pierādījās, ka studenšu korporācijām Latvijā liktais pamats ir spēcīgs un izturīgs.

S!P!K! locekles visos piecos kontinentos >>

 
Lietotājs
Parole

Noderīgas saites


 S!P!K! rekvizīti

Studenšu Prezidiju Konvents
Reģ.Nr. 40008046767
Juridiskā adrese:
Pulkveža Brieža iela 8-9,
Rīga LV-1010
Konta Nr Swedbankā:
LV11HABA0551015792195