Lapas karte
Pasākumi un aktivitātes

Latvijas 96. gada dienas svinības

 Valsts svētku pasākumu programma sāksies ar Prezidiju konventa rīkoto Latvijas studentu un studenšu korporāciju gājienu no Latvijas Universitātes galvenās ēkas (Raiņa bulvāris 19) uz Brāļu kapiem. Gājiena sākums pulksten 8:00.

Vakarā paredzēts saviesīgs pasākums pie k! Fraternitas Lataviensis (Aldaru ielā 7). Ierašanās no pulksten 19:30.

Uz tikšanos svētkos!

S!K! Imeria 90. jubilejai veltīts literārais vakars

 Šajā rudens semestrī s!k! Imeria aprit 90. gada diena. Par godu šiem svētkiem s!k! Imeria ikvienu ielūdz uz eksternu literāro vakaru, kas notiks 10. novembrī pulksten 18:30, s!k! Imeria konventa dzīvoklī (Pulkv. Brieža ielā 8-9).

Literārajā vakarā s!k! Imeria taut! Aija Urķe lasīs m! Anetes Veigules referātu „Studenšu korporācijas Imeria izveide un saviesīgās dzīves norises pirms II pasaules kara".

Eksterns literārais vakars 10.11. Jelgavā

T/l literārā prezidija sen! taut! Ieva Spundzāne, s!k! Varavīksne

 Turpinot tradīciju, trīs Jelgavā mītošie korporāciju konventi - k! Ventonia, k! Fraternitas Imantica un s!k! Varavīksne - organizē eksternu literāro vakaru par godu Starptautiskajai studentu dienai, kas notiks 10. novembrī pulksten 19:00 Jelgavas pils Sudraba zālē. Šogad vakaru rīko s!k! Varavīksne.

Literārajā vakarā esam aicinājušas uzstāsies komunikācijas un mediju eksperti, neatkarīgo pētnieci Ritu Evu Našenieci, kas stāstīs par imigrācijas situāciju Latvijā.

 Sestdien, 11. oktobrī beidzot notiks līdz šim nebijis formāta studenšu un studentu korporāciju pasākums - „C!Q! Faktors". Pasākumu organizē k! Fraternitas Lataviensis un s!k! Spīdola.

KAD: 11. oktobrī pulksten 22:00 (ierašanās no pulksten 21:30)

KUR: k! Fraternitas Lataviensis konventa namā, Aldaru ielā 7 (ieeja no Atgriežu ielas puses)

Latvijas Universitātes 95. jubileja

 28. septembrī (svētdien) aprit 95. gadskārta, kopš tika dibināta Latvijas Universitāte.

27. septembrī (sestdien) notiks šai gada dienai veltītie pasākumi.

 

Sirsnīgi sveicam
Latvijas Universitāti svētkos!

Eksterns literārais vakars 11. septembrī

 K! Fraternitas Livonica ielūdz uz eksternu literāro vakaru 11. septembrī pulksten 19:45, k! Fraternitas Livonica konventa namā, Veru ielā 6.

Literārajā vakarā uzstāsies Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs, Rīgas Stradiņa universitātes lektors Veiko Spolītis, kurš ir arī igauņu studentu korp! Revelia filistrs. Literārā vakara tēma ir „Drošības situācijas izmaiņas Latvijā un Eiropā".

Vakara programmā:
No 19:15 ierašanās

19:45 literārais vakars

20:45 diskusijas pie vīna glāzes un uzkodām

Līdzi var ņemt arī draugus, kas nav korporācijās.


Korporāciju vasaras sporta spēļu rezultāti

 Korporāciju vasaras sporta spēles, kas notika atpūtas kompleksā „Turbas", Ikšķiles novadā no 1.-3. augustam, ir veiksmīgi noslēgušās. Sporta spēles organizēja k! Latvia. Paldies visiem dalībniekiem par možu garu un atsaucību!

Sporta spēļu rezultāti ir šādi:

Studenšu korporācijas
1. Gundega
2. Staburadze
3. Spīdola

Studentu korporācijas
1. Lettgallia
2. Fr! Lettica I
3. Selonija II

Aristoteļa svētki 31. augustā

 Kā katru gadu Aristotelis ielūdz Latvijas Universitātes jaunos un ne tik jaunos studentus, kā arī korporantus uz saviem svētkiem Doma laukumā, kas notiks 31. augustā, no pulksten 18:30.


Vairāk informācijas
  svētku mājas lapā.

 Šogad korporāciju vasaras sporta spēlēs norisināsies atpūtas kompleksā „Turbas", Ikšķiles lauku teritorijā, Ikšķiles novadā no 1.-3. augustam. Sporta spēles organizē k! Latvia.

Sporta spēles ietvers gan komandu, gan individuālās sacensības. 

Komandas jāpiesaka līdz 1. jūlijam, aizpildot un nosūtot pieteikuma formu uz e-pasta adresi sportaspeles @ googlegroups.com.

C!Q! Faktors PĀRCELTS uz rudeni

 Pasākums tiek pārcelts uz rudens sākumu.

 

Organizatori atvainojas par sagādātajām neertībām.

Marmalei 5 - koncerti 26.04. un 10.05.

Šajā pavasarī P!K! un S!P!K! deju kopa „Marmale" atzīmē savu piekto jubileju. Lai nosvinētu šo skaisto notikumu, deju kopa ielūdz uz īpašu koncertprogrammu „Visi man labi bija...".

Svētku programma:

Sestdien, 26. aprīlī pulksten 18:00 Lielvircavas kultūras namā.

Sestdien, 10. maijā pulksten 19:00 teātrī „Skatuve" (Maskavas ielā 108/110, Rīgā), kur „Marmale" ieņems galveno jubilāra lomu.

Eksterns literārais vakars par balles dejām 6. maijā

 Otrdien, 6. maijā, k! Selonija rīko eksternu literāro vakaru Manieres ballē un dejās", kas notiks k! Selonija konventa namā (Stabu ielā 17). Sākums pulksten 19:00.

Vakarā referēs deju skolas „Manieres" vadītājs un skolotājs Aldis Rudzītis. Dalībniekiem būs iespēja uzzināt vai atcerēties: piemēram, ar ko balles dejas atšķiras no sporta dejām, kā arī svarīgākos balles deju principus.

 

N!B! Laipni aicināti arī interesenti, kuri nav korporācijā un plāno apmeklēt gaidāmās balles.

Lūgums visiem viesiem iepriekš pieteikties uz literāro vakaru.

27. aprīlī Selonijas orientēšanās kauss

 Svētdien, 27. aprīlī, jau piekto gadu k! Selonija ikvienam svaiga gaisa cienītājam piedāvā piedalīties „Selonijas orientēšanās kausa" izcīņā, kas norisināsies Baldones novada Mežsētās.

Komandas var pieteikt tiešsaistē līdz 14. aprīlim (komandas sastāvu var precizēt arī vēlāk).

K! Gundega ielūdz uz Rundāles pils dārza talku 26. aprīlī


18. korporāciju teātra festivāla „#TF18" rezultāti

 S!K! Varavīksne rīkotais 18. Studentu un studenšu korporāciju teātra festivāls (12. aprīlis) ir noslēdzies. Festivāla programmā tika iekļautas 11 izrādes, kurās piedalījās pārstāvji no 20 akadēmiskām mūža organizācijām.

Paldies sponsoriem un konventiem, kas piedalījās ar radošām izrādēm, paldies skatītājiem par izturību!

TF video

TF foto

 

Ikgadējais karnevāls „Modes Blogs" 12. aprīlī

 S!K! Dzintra un k! Selonija 12. aprīļa vakarā ielūdz uz karnevālu „Modes Blogs", kas notiks k! Selonija konventa namā (Stabu ielā 17). Ierašanās no pulksten 20:00.

Ieliec Google kalendārā aizņemtu 12. aprīļa nakti!

Ieraksti Twitter, ka būs traka nakts!

Uzliec WAZE adresi Stabu iela 17" un iečekojies gada modīgākajā buršu ballītē!

 


 S!K! Varavīksne aicina ikvienu teātra mākslas cienītāju piedalīties 18. Studentu un studenšu korporāciju teātra festivālā, kas notiks 12. aprīlī pulksten 12:00 BJC „Laimīte" (Sarkandaugavas ielā 24, Rīgā).

Šogad mēs neceļosim. Nedz laikā, nedz telpā. Viss notiks te un tagad - tiešsaistē.
Daļa no mums burtiski dzīvo internetā, daži eksistē tikai internetā, citi sabīstas, dzirdot, ka internets ir bez vadiem, jo baidās to ieelpot.


10. aprīlī publiska diskusija par situāciju Krimā un tās ietekmi Latvijā

 Šo ceturtdien, 10. aprīlī,  k! Fraternitas Arctica un Prezidiju Konvents sadarbībā ar Latvijas Universitāti ielūdz uz publisku diskusiju par tēmu „Krimas precedents un tā ietekme uz situāciju Latvijā".

KUR: LU Juridiskās fakultātes konferenču zālē (Raiņa bulvārī 19)

CIKOS: pulksten 17:00

Šī ir otrā diskusija ciklā „Akadēmiskās diskusijas", kuras tiek rīkotas ar mērķi rosināt akadēmisko jaunatni pārrunāt dažādus nozīmīgus tematus un notikumus Latvijā. Pirmā diskusija notika 2013.gada rudens semestrī.Eseju konkurss studentiem „Ars gratia artis" rezultāti

 Korporāciju Mākslas dienu 2014 ietvaros norisinājās eseju konkurss studentiemArs gratia artis", darbi bija jāiesniedz līdz 10. martam un Literatūras vakarā 20. martā tika paziņoti konkursa rezultāti. KMD pasākumus rīko s!k! Selga.

Rūpīgi izvērtējot iesniegtos darbus, par eseju konkursa uzvarētāju kļuva m! Daina Leščinska, s!k! Spīdola, ar eseju „Māksla - dzīves un mīlestības sastāvdaļa". Daina studē LU Psiholoģijas programmas bakalaura 1. kursā.

Sirsnīgi sveicam!!!

KMD 2014 - radošā darbnīca „Kino" 29.03.

 S!K! Selga ielūdz uz 2014.gada Korporāciju Mākslas dienu noslēguma pasākumu - radošo darbnīcu „Kino", kas notiks sestdien 29. martā restorānā „Dārzs" (Spīķeros, Maskavas ielā 4, Rīgā).

Paralēli darbnīcas programmai dalībniekiem būs iespēja aplūkot foto no latviešu kino filmām „Rūdolfa mantojums" un „Sapņu komanda", kuru autore ir kostīmu māksliniece Sandra Sila, kā arī iepazīties ar foto darbiem no KMD foto izstādes „Logs uz...".

Darbosies bērnu stūrītis, tāpēc mīļi aicinātas ģimenes ar bērniem.

 

 S!K! Selga izsaka pateicību autoriem par dalību Korporāciju Mākslas dienu 2014 Literatūras vakarā „Pērles sniegā - pavasaris", kas notika 20. martā s!k! Imeria mājīgajā konventa dzīvoklī. Šajā vakarā 13 autori apliecināja savu vēlmi radīt, rakstīt, uzrunāt, sniedzot iespēju klausītājiem izbaudīt savu radošo pērļu mirdzumu.

Paldies arī skatītājiem par atbalstu un autoru snieguma vērtēšanu.

Iesniegtos darbus izvērtēja literatūras eksperti un literatūras vakara dalībnieki, kuri varēja balsot dzejas un prozas kategorijās.

Atskatoties uz konferenci 15.03.2014.

 Šī gada 15. martā LU Mazajā aulā S!P!K! prezidējošā studenšu korporācija Gundega un korp! Gundega Fil!B! ar Latvijas Universitātes atbalstu organizēja studenšu korporāciju konferenci „Sieviete Latvijas kā Rietumvalsts izaugsmē". Konference tika veltīta latviešu literātes un politiķes Aspazijas 149.gadadienai.

Literatūras vakars „Pērles sniegā - pavasaris" 20. martā

 Ceturtdien, 20. martā notiks Korporāciju Mākslas dienu ar devīzi „Atveries pasaulei!" otrais pasākums - Literatūras vakars „Pērles sniegā - pavasaris". Vakars norisināsies s!k! Imeria konventa dzīvoklī (Pulkveža Brieža ielā 8-9, Rīgā), sākums pulksten 19:00.

Vakara gaitā akadēmisko mūža organizāciju pārstāvji uzstāsies ar savas dzejas, prozas, dzejprozas vai satīras lasījumiem. 

Atskats uz KMD fotoizstādi „Logs uz..." (12.03.2014.)

 12. martā tika atklātas s!k! Selga rīkotās Korporāciju Mākslas dienas ar fotoizstādi „Logs uz...", kas norisinājās mākslas kafejnīcā „Cita puse" (11. Novembra krastm. 35). Fotoizstādē piedalījās 22 autori ar 34 darbiem. Radošo gaisotni papildināja taut! Guntas Vēveres, s!k! Daugaviete, muzikālais priekšne- sums.

Fotoizstādi varēs apskatīt līdz 26. martam mākslas kafejnīcā „Cita puse".

15.03.2014. konference „Sieviete Latvijas kā Rietumvalsts izaugsmē"

Mākslas dienu 2014 atklāšana un fotoizstāde „Logs uz..."

Korporāciju Mākslas dienas 2014

S!K! Staburadze kauss volejbolā 9. martā (2014)

Pulkveža O.Kalpaka piemiņai (2014)

Operas gājiens 22. novembrī - „Trubadūrs"

 Ikgadējais studentu un studenšu korporāciju operas gājiens, kuru rīko k! Talavija, notiks sestdien, 22. novembrī, šoreiz apmeklēsim operas izrādi „Trubadūrs". Izrādes sākums pulksten 19:00. 

Biļešu rezervācija un iegāde: k! Talavija konventa dzīvoklī (Lāčplēša ielā 30) trešdienās no pulksten 18:00-20:00.

Vairāk par izrādi


S!K! Filistru savienība ielūdz uz semināru 4. decembrī

 Studenšu korporāciju Filistru savienība aicina uz Pētera Kļavas lekciju „Kas jāzina mūsdienu cilvēkam par sevi?". Jaunākie zinātnieku pētījumi izvirza jaunas hipotēzes par to, kas esam mēs, kas ir nāve, kur atrodas prāts un vai viss, kas pastāv, nav viens vesels. Mainot mūsu domāšanu un pasaules uztveri, mēs varam iemācīties mazināt konfliktu sevī un pasaulē.

Kad: 4. decembrī, pulksten 19:00

Kur: s!k! Daugaviete konventa dzīvoklī, Stabu ielā 14

 
Lietotājs
Parole

Noderīgas saites


 S!P!K! rekvizīti

Studenšu Prezidiju Konvents
Reģ.Nr. 40008046767
Juridiskā adrese:
Pulkveža Brieža iela 8-9,
Rīga LV-1010
Konta Nr Swedbankā:
LV11HABA0551015792195