Lapas karte
Pasākumi un aktivitātes

Aristoteļa svētki 31. augustā

 Kā katru gadu Aristotelis ielūdz Latvijas Universitātes jaunos un ne tik jaunos studentus, kā arī korporantus uz saviem svētkiem Doma laukumā, kas notiks 31. augustā, no pulksten 18:30.


Vairāk informācijas
  svētku mājas lapā.

 Šogad korporāciju vasaras sporta spēlēs norisināsies atpūtas kompleksā „Turbas", Ikšķiles lauku teritorijā, Ikšķiles novadā no 1.-3. augustam. Sporta spēles organizē k! Latvia.

Sporta spēles ietvers gan komandu, gan individuālās sacensības. 

Komandas jāpiesaka līdz 1. jūlijam, aizpildot un nosūtot pieteikuma formu uz e-pasta adresi sportaspeles @ googlegroups.com.

C!Q! Faktors PĀRCELTS uz rudeni

 Pasākums tiek pārcelts uz rudens sākumu.

 

Organizatori atvainojas par sagādātajām neertībām.

Marmalei 5 - koncerti 26.04. un 10.05.

Šajā pavasarī P!K! un S!P!K! deju kopa „Marmale" atzīmē savu piekto jubileju. Lai nosvinētu šo skaisto notikumu, deju kopa ielūdz uz īpašu koncertprogrammu „Visi man labi bija...".

Svētku programma:

Sestdien, 26. aprīlī pulksten 18:00 Lielvircavas kultūras namā.

Sestdien, 10. maijā pulksten 19:00 teātrī „Skatuve" (Maskavas ielā 108/110, Rīgā), kur „Marmale" ieņems galveno jubilāra lomu.

Eksterns literārais vakars par balles dejām 6. maijā

 Otrdien, 6. maijā, k! Selonija rīko eksternu literāro vakaru Manieres ballē un dejās", kas notiks k! Selonija konventa namā (Stabu ielā 17). Sākums pulksten 19:00.

Vakarā referēs deju skolas „Manieres" vadītājs un skolotājs Aldis Rudzītis. Dalībniekiem būs iespēja uzzināt vai atcerēties: piemēram, ar ko balles dejas atšķiras no sporta dejām, kā arī svarīgākos balles deju principus.

 

N!B! Laipni aicināti arī interesenti, kuri nav korporācijā un plāno apmeklēt gaidāmās balles.

Lūgums visiem viesiem iepriekš pieteikties uz literāro vakaru.

27. aprīlī Selonijas orientēšanās kauss

 Svētdien, 27. aprīlī, jau piekto gadu k! Selonija ikvienam svaiga gaisa cienītājam piedāvā piedalīties „Selonijas orientēšanās kausa" izcīņā, kas norisināsies Baldones novada Mežsētās.

Komandas var pieteikt tiešsaistē līdz 14. aprīlim (komandas sastāvu var precizēt arī vēlāk).

K! Gundega ielūdz uz Rundāles pils dārza talku 26. aprīlī


18. korporāciju teātra festivāla „#TF18" rezultāti

 S!K! Varavīksne rīkotais 18. Studentu un studenšu korporāciju teātra festivāls (12. aprīlis) ir noslēdzies. Festivāla programmā tika iekļautas 11 izrādes, kurās piedalījās pārstāvji no 20 akadēmiskām mūža organizācijām.

Paldies sponsoriem un konventiem, kas piedalījās ar radošām izrādēm, paldies skatītājiem par izturību!

TF video

TF foto

 

Ikgadējais karnevāls „Modes Blogs" 12. aprīlī

 S!K! Dzintra un k! Selonija 12. aprīļa vakarā ielūdz uz karnevālu „Modes Blogs", kas notiks k! Selonija konventa namā (Stabu ielā 17). Ierašanās no pulksten 20:00.

Ieliec Google kalendārā aizņemtu 12. aprīļa nakti!

Ieraksti Twitter, ka būs traka nakts!

Uzliec WAZE adresi Stabu iela 17" un iečekojies gada modīgākajā buršu ballītē!

 


 S!K! Varavīksne aicina ikvienu teātra mākslas cienītāju piedalīties 18. Studentu un studenšu korporāciju teātra festivālā, kas notiks 12. aprīlī pulksten 12:00 BJC „Laimīte" (Sarkandaugavas ielā 24, Rīgā).

Šogad mēs neceļosim. Nedz laikā, nedz telpā. Viss notiks te un tagad - tiešsaistē.
Daļa no mums burtiski dzīvo internetā, daži eksistē tikai internetā, citi sabīstas, dzirdot, ka internets ir bez vadiem, jo baidās to ieelpot.


10. aprīlī publiska diskusija par situāciju Krimā un tās ietekmi Latvijā

 Šo ceturtdien, 10. aprīlī,  k! Fraternitas Arctica un Prezidiju Konvents sadarbībā ar Latvijas Universitāti ielūdz uz publisku diskusiju par tēmu „Krimas precedents un tā ietekme uz situāciju Latvijā".

KUR: LU Juridiskās fakultātes konferenču zālē (Raiņa bulvārī 19)

CIKOS: pulksten 17:00

Šī ir otrā diskusija ciklā „Akadēmiskās diskusijas", kuras tiek rīkotas ar mērķi rosināt akadēmisko jaunatni pārrunāt dažādus nozīmīgus tematus un notikumus Latvijā. Pirmā diskusija notika 2013.gada rudens semestrī.



Eseju konkurss studentiem „Ars gratia artis" rezultāti

 Korporāciju Mākslas dienu 2014 ietvaros norisinājās eseju konkurss studentiemArs gratia artis", darbi bija jāiesniedz līdz 10. martam un Literatūras vakarā 20. martā tika paziņoti konkursa rezultāti. KMD pasākumus rīko s!k! Selga.

Rūpīgi izvērtējot iesniegtos darbus, par eseju konkursa uzvarētāju kļuva m! Daina Leščinska, s!k! Spīdola, ar eseju „Māksla - dzīves un mīlestības sastāvdaļa". Daina studē LU Psiholoģijas programmas bakalaura 1. kursā.

Sirsnīgi sveicam!!!

KMD 2014 - radošā darbnīca „Kino" 29.03.

 S!K! Selga ielūdz uz 2014.gada Korporāciju Mākslas dienu noslēguma pasākumu - radošo darbnīcu „Kino", kas notiks sestdien 29. martā restorānā „Dārzs" (Spīķeros, Maskavas ielā 4, Rīgā).

Paralēli darbnīcas programmai dalībniekiem būs iespēja aplūkot foto no latviešu kino filmām „Rūdolfa mantojums" un „Sapņu komanda", kuru autore ir kostīmu māksliniece Sandra Sila, kā arī iepazīties ar foto darbiem no KMD foto izstādes „Logs uz...".

Darbosies bērnu stūrītis, tāpēc mīļi aicinātas ģimenes ar bērniem.

 

 S!K! Selga izsaka pateicību autoriem par dalību Korporāciju Mākslas dienu 2014 Literatūras vakarā „Pērles sniegā - pavasaris", kas notika 20. martā s!k! Imeria mājīgajā konventa dzīvoklī. Šajā vakarā 13 autori apliecināja savu vēlmi radīt, rakstīt, uzrunāt, sniedzot iespēju klausītājiem izbaudīt savu radošo pērļu mirdzumu.

Paldies arī skatītājiem par atbalstu un autoru snieguma vērtēšanu.

Iesniegtos darbus izvērtēja literatūras eksperti un literatūras vakara dalībnieki, kuri varēja balsot dzejas un prozas kategorijās.

Atskatoties uz konferenci 15.03.2014.

 Šī gada 15. martā LU Mazajā aulā S!P!K! prezidējošā studenšu korporācija Gundega un korp! Gundega Fil!B! ar Latvijas Universitātes atbalstu organizēja studenšu korporāciju konferenci „Sieviete Latvijas kā Rietumvalsts izaugsmē". Konference tika veltīta latviešu literātes un politiķes Aspazijas 149.gadadienai.

Literatūras vakars „Pērles sniegā - pavasaris" 20. martā

 Ceturtdien, 20. martā notiks Korporāciju Mākslas dienu ar devīzi „Atveries pasaulei!" otrais pasākums - Literatūras vakars „Pērles sniegā - pavasaris". Vakars norisināsies s!k! Imeria konventa dzīvoklī (Pulkveža Brieža ielā 8-9, Rīgā), sākums pulksten 19:00.

Vakara gaitā akadēmisko mūža organizāciju pārstāvji uzstāsies ar savas dzejas, prozas, dzejprozas vai satīras lasījumiem. 

Atskats uz KMD fotoizstādi „Logs uz..." (12.03.2014.)

 12. martā tika atklātas s!k! Selga rīkotās Korporāciju Mākslas dienas ar fotoizstādi „Logs uz...", kas norisinājās mākslas kafejnīcā „Cita puse" (11. Novembra krastm. 35). Fotoizstādē piedalījās 22 autori ar 34 darbiem. Radošo gaisotni papildināja taut! Guntas Vēveres, s!k! Daugaviete, muzikālais priekšne- sums.

Fotoizstādi varēs apskatīt līdz 26. martam mākslas kafejnīcā „Cita puse".

15.03. konference „Sieviete Latvijas kā Rietumvalsts izaugsmē"

 Korp! Gundega ielūdz uz konferenci par tēmu „Sieviete Latvijas kā Rietumvalsts izaugsmē", atzīmējot latviešu literātes un politiķes Aspazijas 149. dzimšanas dienu.

Konference notiks 15. martā pulksten 12:00 Latvijas Universitātes Mazajā aulā (Raiņa bulvārī 19, Rīgā).


Mākslas dienu atklāšana un fotoizstāde „Logs uz..."

 Korporāciju Mākslas dienas tiks atklātas ar fotogrāfiju izstādi un konkursu „Logs uz...", kas notiks 12. martā pulksten 19:00 mākslas kafejnīcā „Cita Puse" (11. Novembra krastmalā 35, Rīgā).

Fotogrāfiju eksponēšana mākslas kafejnīcā paredzēta līdz 26. martam. Par mīļākajām fotogrāfijām var balsot arī tiešsaistē.

Korporāciju Mākslas dienas 2014

 Trešdien 12. martā pl. 19:00

Fotoizstāde „Logs uz..." un Mākslas dienu atklāšana (fotoizstāde un konkurss) mākslas kafejnīcā „Cita Puse" (11. Novembra krastmala 35, Rīga)
 Ceturtdien 20. martā pl.19:00
 Literatūras vakars „Pērles sniegā - pavasaris" (dzejas, prozas, dzejprozas, satīras u.c. lasījumi) s!k! Imeria konventa dzīvoklī (Pulkv. Brieža ielā 8-9, Rīgā)
  Sestdien 29. martā pl.12:00
 Radošā darbnīca „Kino"  (izglītojoša lekcija, interaktīvā daļa un radošās darbnīcas) restorānā „Dārzs" (Maskavas ielā 4, Spīķeros, Rīgā)
  Ceturtdien 20. martā (apbalvošana)

Eseju konkurss „Ars gratia artis"* - notiek elektroniski ar uzvarētāju apbalvošanu literatūras vakarā

S!K! Staburadze kauss volejbolā 9. martā (svētdien)

 S!K! Staburadze aicina sarosīties volejbola treniņiem, jo svētdien 9. martā jau trešo reizi notiks volejbola sacensības korporācijām „S!K! Staburadze kauss volejbolā".

Sacensību vieta - Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas Sporta komplekss (Āgenskalna ielā 21a).

Komandu pieteikšanās sacensībām līdz 3. martam pulksten 10:00. Komandas dalības maksa - 17 EUR.

Sīkāka informācija
S!K! Selga SACENSĪBU NOLIKUMĀ.

Pulkveža O.Kalpaka piemiņai (2014)

 Pieminot pulkvedi Oskaru Kalpaku un Studentu rotu, arī šogad tiek rīkoti vairāki pasākumi.

Piektdien 28. februārī pulksten 18:30 notiks Oskara Kalpaka piemiņas dievkalpojums Rīgas Sv. Jāņa baznīcā.

Sestdien 1. martā Kalpaka balle Rīgas Latviešu biedrības namā. Ierašanās no pulksten 19:00, balles atklāšana pulksten 19:30. Stāšanās uz polonēzi pulksten 20:00.

2014.gada Kalpaka balles mērķis ir vākt līdzekļus kritušo karavīru piemineklim, lai izceltu viņu vārdus Latvijas vēsturē.

Eksterns literārais vakars 11. septembrī

 K! Fraternitas Livonica ielūdz uz eksternu literāro vakaru 11. septembrī pulksten 19:45, k! Fraternitas Livonica konventa namā, Veru ielā 6.

Literārajā vakarā uzstāsies Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs, Rīgas Stradiņa universitātes lektors Veiko Spolītis, kurš ir arī igauņu studentu korp! Revelia filistrs. Literārā vakara tēma ir „Drošības situācijas izmaiņas Latvijā un Eiropā".

Vakara programmā:
No 19:15 ierašanās

19:45 literārais vakars

20:45 diskusijas pie vīna glāzes un uzkodām

Līdzi var ņemt arī draugus, kas nav korporācijās.


Latvijas Universitātes 95. jubileja

 28. septembrī (svētdien) aprit 95. gadskārta, kopš tika dibināta Latvijas Universitāte.

27. septembrī (sestdien) notiks šai gada dienai veltītie pasākumi.

 

Sirsnīgi sveicam
Latvijas Universitāti svētkos!

 Sestdien, 11. oktobrī beidzot notiks līdz šim nebijis formāta studenšu un studentu korporāciju pasākums - „C!Q! Faktors". Pasākumu organizē k! Fraternitas Lataviensis un s!k! Spīdola.

KAD: 11. oktobrī pulksten 22:00 (ierašanās no pulksten 21:30)

KUR: k! Fraternitas Lataviensis konventa namā, Aldaru ielā 7 (ieeja no Atgriežu ielas puses)

Korporāciju vasaras sporta spēļu rezultāti

 Korporāciju vasaras sporta spēles, kas notika atpūtas kompleksā „Turbas", Ikšķiles novadā no 1.-3. augustam, ir veiksmīgi noslēgušās. Sporta spēles organizēja k! Latvia. Paldies visiem dalībniekiem par možu garu un atsaucību!

Sporta spēļu rezultāti ir šādi:

Studenšu korporācijas
1. Gundega
2. Staburadze
3. Spīdola

Studentu korporācijas
1. Lettgallia
2. Fr! Lettica I
3. Selonija II

 
Lietotājs
Parole

Noderīgas saites


 



S!P!K! rekvizīti

Studenšu Prezidiju Konvents
Reģ.Nr. 40008046767
Juridiskā adrese:
Pulkveža Brieža iela 8-9,
Rīga LV-1010
Konta Nr Swedbankā:
LV11HABA0551015792195